6 Mart 2012 Salı

Grup seks, eş değiştirme ( swinger ) kıskançlık

                                                                                                                                         KISKANÇLIĞI KONTROL ETMEK
Eş değiştirme ve grup sekste kıskançlığı kontrol etmenin en önemli mekanizmalarından birisi bireyselleştirmedir.
Eş değiştiren çiftler karşılarındaki insanları herhangi bir sosyal kategoriye sokmadan (kendi eşleri de dahil olmak üzere) sadece birey olarak görürler... Her insan özel bir birey olarak tanımlanır... (Herhangi birinin eşi, yada kocası yerine..)
İnsanları herhangi birisinin malı değil de kendinden sorumlu olarak kabul etmek, kıskançlık duygularını en aza indirir. Bireyselleştirme süreci içinde tavır ve davranışlar değişir, ve eş değiştiren çiftler genellikle her zaman, eskiden olduğundan daha fazla şeyi birbirleri ile paylaştıklarını ve birbirlerini daha bağımsız birey olarak kabul ettiklerini görürler. Aynı zamanda birbirlerine bir zamanlar duydukları romantik hislerin yeniden canlandığını ve hem cinsel ilişki sayısında hem de cinsel tatmin miktarında önemli bir artış olduğunu söylerler. Bu özellikle daha yaşlı çiftler tarafından gözlemlenmiştir.
Grup sekse katılımda çiftler iki ana aşamadan geerler. Birinci yani merak aşamasında, çift diğer çiftlerle nasıl davranacağını ve beraber olacağını öğrenir. Genel olarak kadınlar böyle bir tecrbeyi yaşama konusunda bu aşamada erkeklerden çok daha çekingen olmalarına rağmen, ilk birkaç tecrbeden sonra yaşadıklarını kabul etmek açısından erkeklere kıyasla çok daha başarılı olurlar. Kadınlar genellikle grup seks deneyiminden ya tamamıyla soğurlar yada çok hoşlarına gider.
Genel olarak grup seks deneyimi yaşamak isteyen çiftler ilk başlarda pek seçici değildirler. Merak aşamasından sonra göreceli olarak kendilerinin ve diğer insanların bireyselleştirilmesinden doğan seçicilik başlar. Bireyselleşme sürecinin ikinci aşamasında kadında başka erkekler için çekici olduğunu ya da başka erkekleri tatmin edebildiğini kanıtlaması gerekmediğinden seçici olmaya başlar. Gelişimi, kendisi ile yatmak isteyen bir sürü erkeği reddedebileceği bir noktaya varması ile son bulur.
Kadın, isteklerini daha kolay iletmeye başlar ve bu isteklerini yerine getirmeye alışır. Böyle bir tecrübe genelde sosyal kararların kocalar tarafından verildiği klasik çiftlerdeki kadınlar tarafından yaşanamaz. Kısaca, grup seks tecrbesi surecinin ikinci aşamasında kadınlar hem kendilerini hem de başkalarını bireyselleştirmeye başlarlar. ( Jigolo Çağlayan )
Erkeklerde, benzer bir şekilde, grup seks tecrbesinden öğrenirler. Kadınları cinsel bir eşya olarak görmek yerine, çekici bulabilecekleri bireyler olarak görmeyi ğrenirler. Yani kadınlarla ilişkilerini simdi daha basarili olarak bireyselleştirebilirler. (Jigolo Çağlayan).
"Genel inanışın aksine grup seks normal olarak kıskançlık yada boşanmaya sebep olmaz; hatta bazı evliliklere romantizmi tekrar getirerek onları daha sağlam ya da tahammül edilebilir veya daha zevkli yapabilir."
Grup seks yapan çiftler arasında mutlu bir evlilik kavramının daha fazla olmasının belki de en önemli sebeplerinden birisi de cinselliğin her iki tarafa beraberce yaşanmasıdır - ki bu diğer evlilik dışı cinsel ilişkilerle kıyaslandığında çok özel bir durumdur.
Grup seks yapmaya devam eden birok çift bunun evliliklerini özellikle erotik açıdan daha da sağlamlaştırdığını söylemişlerdir. Grup seks iyi bir evlilik ya da ilişkiyi çok daha iyi yapabilir, ama genellikle görüldüğü üzerede kıt ya da zayıf bir ilişkiyi kurtaramaz.
 
 Avrupa anadolu yakası jigolo

8 yorum:

 1. slm ben batuhan 05318801471 ateşli bayanlar arayın mutlu olun evli bekar dul farketmez sevgiye ilgiye hasret kalmış kaçamak seven bayanlar yaş önemli değil arayın görüşelim mutlu olalım memnun kalırsınız bayanlar arayın özelede açık 05318801471sms watsap cari

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhabalar ben mehmet ist 05374667155 dan bazen evde tek basina oturdugumuz zaman insanin cani gercekten cok skliyor dimi? internetin basina oturdugumuzda bile özellikle bayanlar cogu zaman bir girisimde bulunmaya cesaret edemiyor, sanirim oda yurduminsaninin her bayana sülük gibi yapismasindan ibaret. Ama her nekadar normal bi cevremiz olsa bile hep ayni insanlarla sohbetde etmek istemiyoruz ama karsiniza bir dost sirdas guvenilir bir arkadas ciksa hanginiz o cesareti gosterip tanismak istemezdiki?? hele o kisi ile sohbet ederken zamanin nasil gectigini bile anliyamiyorsaniz.. ben böyle birimiyim? sana bagli bu eger sicakkanli neseli gülmeyi güldürmeyi seven biri isen bence denemeye deger pisman olmucaksin 05374667155 watsap lina viber var

   Sil
 2. MERHABA BEN UĞUR 28 YAŞINDA İSTANBUL KADIKÖY'DE YAŞIYORUM DENEYİMLİ BİR AKTİF OLARAK EŞLERİNİZİ SİZİN KARŞINIZDA MUTLU ETMEK İÇİN BURDAYIM. RESİMLERIMİ WHATSAAP VE FACEBOOK'TA GÖREBİLİRSİNİZ. SINIRSIZ FANTAZİYE AÇIK BİR KİŞİYİM. EŞİNİZİ YATAKTA MUTLU VE YORGUN BIRAKACAĞIMA EMİN OLABİLİRSİNİZ. EŞİNİZİ MUTLU ETMEK SIZİNDE HAKKINIZ. ( ( 0546 807 06 65 ) ) HOŞÇAKALIN....
  ( LÜTFEN CİDDİ OLANLAR ARASIN....)

  YanıtlaSil
 3. MERHABA BEN UĞUR 28 YAŞINDA İSTANBUL KADIKÖY'DE YAŞIYORUM DENEYİMLİ BİR AKTİF OLARAK EŞLERİNİZİ SİZİN KARŞINIZDA MUTLU ETMEK İÇİN BURDAYIM. RESİMLERIMİ WHATSAAP VE FACEBOOK'TA GÖREBİLİRSİNİZ. SINIRSIZ FANTAZİYE AÇIK BİR KİŞİYİM. EŞİNİZİ YATAKTA MUTLU VE YORGUN BIRAKACAĞIMA EMİN OLABİLİRSİNİZ. EŞİNİZİ MUTLU ETMEK SIZİNDE HAKKINIZ. ( ( 0546 807 06 65 ) ) HOŞÇAKALIN....
  ( LÜTFEN CİDDİ OLANLAR ARASIN....)

  YanıtlaSil
 4. MERHABA BEN UĞUR 28 YAŞINDA İSTANBUL KADIKÖY'DE YAŞIYORUM DENEYİMLİ BİR AKTİF OLARAK EŞLERİNİZİ SİZİN KARŞINIZDA MUTLU ETMEK İÇİN BURDAYIM. RESİMLERIMİ WHATSAAP VE FACEBOOK'TA GÖREBİLİRSİNİZ. SINIRSIZ FANTAZİYE AÇIK BİR KİŞİYİM. EŞİNİZİ YATAKTA MUTLU VE YORGUN BIRAKACAĞIMA EMİN OLABİLİRSİNİZ. EŞİNİZİ MUTLU ETMEK SIZİNDE HAKKINIZ. ( ( 0546 807 06 65 ) ) HOŞÇAKALIN....
  ( LÜTFEN CİDDİ OLANLAR ARASIN....)

  YanıtlaSil
 5. MERHABA BEN BARIŞ İSTANBUL KADIKÖY'DE YAŞIYORUM 28 YAŞINDA KARŞI TARAFI DAİMA MUTLU ETMEK İSTEYEN BİRİSİYİM TATLI CİCİ SEMPATİK BAYANLARIN ARAMASINI BEKLİYORUM GÜZEL VAKİT GEÇİRMEK SİZİN GİBİ TATLI BAYANLARINDA HAKKI YAŞINIZ FARKETMEZ HOSÇAKALIN ( 0546 835 34 10 )

  YanıtlaSil
 6. ÖNCELİKLE EVLİ ÇİFTLER MERHABA.....
  SELAM BEN KAAN 29 YAŞINDA İSTANBUL BOSTANCI'DA YAŞIYORUM.
  EĞLENCELİ HAYATI DOLU DOLU YAŞAYAN BİRİSİYİM. ŞUANA KADAR YAŞADIĞIM GÜZEL SAATLERİ SİZİN GİBİ GÜZEL ÇİFTLERE'DE YAŞATMAK İSTİYORUM.

  İSTEDİĞİNİZ ÖNCELİKLE GÜVEN, MUTLULUK İSE BİR TELEFON KADAR YAKINIM.

  UNUTMAYIN MUTLU VE TATLI YORGUNLUK EŞİNİZİNDE HAKKI..
  GÖRÜŞMEK ÜZERE HOŞÇAKALIN..

  0551 167 05 95

  YanıtlaSil
 7. MERHABA BEN BUĞRA ( Erkek ) 28 YAŞINDA GENÇ AKTİF KARŞI TARAFI DAİMA MUTLU ETMEK İSTEYEN BİRİYİM. ISTANBUL MALTEPE'DE YAŞIYORUM. SOHBET VE ÇEVRE YAPMAK İÇİN BURDAYIM. WHATSAaP VE FACEBOOK'TA RESİMLERİMİ GÖREBİLİRSİNİZ. TATLI CİCİ BAYANLAR SİZLERİ BEKLİYORUM YAŞINIZ FARKETMEZ. (0554 114 74 11) HOŞÇAKALIN.....

  YanıtlaSil