6 Mart 2012 Salı

Grup seks, eş değiştirme ( swinger ) kıskançlık

                                                                                                                                         KISKANÇLIĞI KONTROL ETMEK
Eş değiştirme ve grup sekste kıskançlığı kontrol etmenin en önemli mekanizmalarından birisi bireyselleştirmedir.
Eş değiştiren çiftler karşılarındaki insanları herhangi bir sosyal kategoriye sokmadan (kendi eşleri de dahil olmak üzere) sadece birey olarak görürler... Her insan özel bir birey olarak tanımlanır... (Herhangi birinin eşi, yada kocası yerine..)
İnsanları herhangi birisinin malı değil de kendinden sorumlu olarak kabul etmek, kıskançlık duygularını en aza indirir. Bireyselleştirme süreci içinde tavır ve davranışlar değişir, ve eş değiştiren çiftler genellikle her zaman, eskiden olduğundan daha fazla şeyi birbirleri ile paylaştıklarını ve birbirlerini daha bağımsız birey olarak kabul ettiklerini görürler. Aynı zamanda birbirlerine bir zamanlar duydukları romantik hislerin yeniden canlandığını ve hem cinsel ilişki sayısında hem de cinsel tatmin miktarında önemli bir artış olduğunu söylerler. Bu özellikle daha yaşlı çiftler tarafından gözlemlenmiştir.
Grup sekse katılımda çiftler iki ana aşamadan geerler. Birinci yani merak aşamasında, çift diğer çiftlerle nasıl davranacağını ve beraber olacağını öğrenir. Genel olarak kadınlar böyle bir tecrbeyi yaşama konusunda bu aşamada erkeklerden çok daha çekingen olmalarına rağmen, ilk birkaç tecrbeden sonra yaşadıklarını kabul etmek açısından erkeklere kıyasla çok daha başarılı olurlar. Kadınlar genellikle grup seks deneyiminden ya tamamıyla soğurlar yada çok hoşlarına gider.
Genel olarak grup seks deneyimi yaşamak isteyen çiftler ilk başlarda pek seçici değildirler. Merak aşamasından sonra göreceli olarak kendilerinin ve diğer insanların bireyselleştirilmesinden doğan seçicilik başlar. Bireyselleşme sürecinin ikinci aşamasında kadında başka erkekler için çekici olduğunu ya da başka erkekleri tatmin edebildiğini kanıtlaması gerekmediğinden seçici olmaya başlar. Gelişimi, kendisi ile yatmak isteyen bir sürü erkeği reddedebileceği bir noktaya varması ile son bulur.
Kadın, isteklerini daha kolay iletmeye başlar ve bu isteklerini yerine getirmeye alışır. Böyle bir tecrübe genelde sosyal kararların kocalar tarafından verildiği klasik çiftlerdeki kadınlar tarafından yaşanamaz. Kısaca, grup seks tecrbesi surecinin ikinci aşamasında kadınlar hem kendilerini hem de başkalarını bireyselleştirmeye başlarlar. ( Jigolo Çağlayan )
Erkeklerde, benzer bir şekilde, grup seks tecrbesinden öğrenirler. Kadınları cinsel bir eşya olarak görmek yerine, çekici bulabilecekleri bireyler olarak görmeyi ğrenirler. Yani kadınlarla ilişkilerini simdi daha basarili olarak bireyselleştirebilirler. (Jigolo Çağlayan).
"Genel inanışın aksine grup seks normal olarak kıskançlık yada boşanmaya sebep olmaz; hatta bazı evliliklere romantizmi tekrar getirerek onları daha sağlam ya da tahammül edilebilir veya daha zevkli yapabilir."
Grup seks yapan çiftler arasında mutlu bir evlilik kavramının daha fazla olmasının belki de en önemli sebeplerinden birisi de cinselliğin her iki tarafa beraberce yaşanmasıdır - ki bu diğer evlilik dışı cinsel ilişkilerle kıyaslandığında çok özel bir durumdur.
Grup seks yapmaya devam eden birok çift bunun evliliklerini özellikle erotik açıdan daha da sağlamlaştırdığını söylemişlerdir. Grup seks iyi bir evlilik ya da ilişkiyi çok daha iyi yapabilir, ama genellikle görüldüğü üzerede kıt ya da zayıf bir ilişkiyi kurtaramaz.
 
 Avrupa anadolu yakası jigolo

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder